Spausdinti puslapio vidurį
Kultūra
Menininkų kūrybinės dirbtuvės vyks prie Juodlės ežero
Išsaugokime senąsias tradicijas kurdami socialinį verslą

Liepos 27–31 d. Šaukėnuose vyko edukaciniai užsiėmimai „Tradicinių amatų žinių perdavimas iš vyresniosios kartos jaunimui“. Tai viena iš „Išsaugokime senąsias tradicijas kurdami socialinį verslą“ projekto dalių.

Pakražančio kultūros centre vyks Respublikinė sūrių šventė „Nuo Jurginių – lig Žolinių“

Kelmės kultūros centre – Raseinių šiuolaikinės muzikos festivalio atidarymo koncertas
Paulius Širvys eilėse, dainose, prisiminimuose
Paminėtos rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos 90-osios mirties metinės

Liepos 21 d. Užvenčio kraštotyros muziejuje buvo paminėtos rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos 90-osios mirties metinės. Renginio metu mintimis apie šią iškilią asmenybę ir prasmingą jos gyvenimo kelią dalijosi renginio organizatoriai ir svečiai:

Tarptautinis dailės festivalis „ŠIAULIŲ MONMARTRO RESPUBLIKA’20“
Įspūdinga menininkų kūrybos stovykla Užventyje

Liepos 13–17 dienomis vyko vienuoliktoji meninės kalvystės, akvarelės ir keramikos kūrybos stovykla „Užventis'ART“. Šiemet žymūs Lietuvos kalviai pagal Virgilijaus Mikuckio idėją kūrė bendrą kalvišką kompoziciją – 5 metrų aukščio puošnų žiedyną „Vaistinė šventagaršvė“.

„Venta, Venta, Venta – tu žemaičiui šventa 2020“

Liepos 18 d. Užventyje, Ventos slėnyje, vyko kasmetinė tradicinė meno ir sporto šventė „Venta, Venta, Venta – tu žemaičiui šventa“. Šventė sukvietė ne tik vietinius miestelio gyventojus, bet ir paskatino bent trumpam į gimtinę sugrįžti ir toliau gyvenančius ar į emigraciją išvykusius rajono gyventojus. Šventės dalyvius sveikino LR Seimo narys Juozas Rimkus, Kelmės rajono savivaldybės mero pavaduotojas, laikinai einantis savivaldybės mero pareigas, Egidijus Ūksas, kiti svečiai.

Kelmėje – keturi nauji akmens ženklai

IX akmentašių kūrybinė stovykla-simpoziumas kelmiškiui akmentašiui, liaudies meistrui Juozui Liaudanskiui atminti baigėsi. Kūrybinėje stovykloje, kuri vyko ir Tautodailės metais, darbavosi meno kūrėjai tautodailininkai šiauliškis skulptorius Kazys Bimba, Šiaulių rajone Ginkūnuose gyvenantis skulptorius Jonas Vaicekauskas, kelmiškis akmentašys Valdas Bandza, stovykloje jau antrąjį kartą dalyvaujantis Kelmės krašto žmogus, šiuo metu gyvenantis ir kuriantis Kauno rajone, Garliavoje, skulptorius Adolfas Teresius.

Trims kelmiškiams – Žemaitijos kunigaikščių medalių kolekcija

1260 m. liepos 13 d. įvyko labai svarbus mums visiems Durbės mūšis, kuriame žemaičiai, padedant kuršiams, visiškai sumušė jungtines Livonijos ir Prūsų ordino pajėgas. Tai pergalė, be kurios nebūtų Lietuvos. Karūnuotasis Karalius Mindaugas tvarkė savo valstybę, kariavo rytuose ir pietuose, o žemaičiai kovojo su ordinu, kuris neįstengė pavergti jam Mindaugo už karūną dovanotų žemių.

Dviejų autorių kūrybos darbų parodos
Pirmieji Tytuvėnų vasaros festivalio akordai – Kelmėje

XVII Tarptautinio Tytuvėnų vasaros festivalio pradžios koncertas vyko Kelmės Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje. Į festivalio koncertą atvyko Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis. Festivalio organizatorius pasveikino Kelmės rajono savivaldybės mero pavaduotojas, laikinai einantis savivaldybės mero pareigas, Egidijus Ūksas ir festivalio mecenatas, Kelmės rajono garbės pilietis Jonas Jagminas.

Etnodirbtuvės Kelmės kultūros centre
Vaikų vasaros poilsio programų konkursas
Pleneras
Respublikinė tradicinės puodininkystės paroda
Skulptoriai Kelmėje kuria akmens ženklus

Liepos 7 d. Kelmės kultūros centro akmentašystės dirbtuvėse prasidėjo IX akmentašių kūrybinė stovykla-simpoziumas kelmiškiui akmentašiui, liaudies meistrui Juozui Liaudanskiui atminti. Minint dar ir Tautodailės metus, kūrybinėje stovykloje darbuosis meno kūrėjai tautodailininkai šiauliškis skulptorius Kazys Bimba, Šiaulių rajone Ginkūnuose gyvenantis skulptorius Jonas Vaicekauskas, kelmiškis akmentašys Valdas Bandza, stovykloje jau antrąjį kartą dalyvaujantis Kelmės krašto žmogus, šiuo metu gyvenantis ir kuriantis Kauno rajone, Garliavoje, skulptorius Adolfas Teresius.

Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ nuskambėjo per visą Kelmės rajoną

Liepos 6 dieną lietuviai visame pasaulyje giedojo „Tautišką giesmę“. Esame vienintelė tauta, kurios himnas vieną dieną metuose apskrieja visą Žemės rutulį. Šią šventinę dieną „Tautiška giesmė“ nuskambėjo ir per Kelmės rajoną.

Dėl vaikų priežiūros paslaugų organizavimo karantino metu
Kelmės rajono kultūros ir ugdymo įstaigų veiklos 2020 m.
Kelmės rajono kultūros įstaigų 2020 m. pagrindiniai renginiai
Sveikiname vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ dalyvius, patekusius į II etapą
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Rugpjūtis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: