Spausdinti puslapio vidurį
Brangūs Kelmės rajono gyventojai!

Lietuvoje įvedus karantiną, iki kovo 30-osios gyvensime tikrai neįprastai. Visoje šalyje įsigaliojo griežta tvarka dėl lankymosi įvairiose institucijose, įstaigose, organizacijose, parduotuvėse. Atsižvelgiant į situaciją, buvo nuspręsta griežtas priemones taikyti ir Kelmės rajono savivaldybėje bei seniūnijose, visose mūsų įmonėse, kultūros centruose, bibliotekose – nuo šiol darbas vyksta be lankytojų, nuotoliniu būdu. Dar kartą labai prašau – atidėkite nebūtinus vizitus į įstaigas, o į visus klausimus mūsų specialistai jums atsakys telefonu arba elektroniniu paštu.

Sukoordinuota visų specialistų veikla – stengiamės, kad būtų užtikrintas sklandus savivaldybės darbas, tačiau kuo daugiau specialistų jį galėtų dirbti iš namų, o jei bus darbe – kabinetuose būtų tik po vieną, patalpos būtų dažnai vėdinamos ir dezinfekuojamos. Tikiu, kad visi darbdaviai, turėdami galimybes, taikys tas pačias taisykles – KUO MAŽIAU KONTAKTŲ VIENIEMS SU KITAIS IR KUO DAUGIAU DARBO NUOTOLINIU BŪDU.

Informacija apie situaciją nuolat keičiamės su Kelmės ligoninės, Kelmės pirminės sveikatos priežiūros centro, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro vadovais ir specialistais, operatyviai gyventojus apie situaciją stengiamės informuoti interneto, socialinių tinklų ir spaudos pagalba.

Jau spėjome gauti pranešimų dėl asmenų, grįžusių iš užsienio, tačiau nesiimančių saviizoliacijos (14 dienų turi būti namuose ar kitose patalpose, be pašalinių asmenų). Į tokius pranešimus griežtai reaguosime perduodami informaciją policijai – neatsakingas požiūris netoleruojamas ir visi turi imtis saugos priemonių.

Savivaldybė yra numačiusi patalpas tiems asmenims, kurie yra grįžę iš užsienio, tačiau saviizoliuotis savo namuose ar butuose negali dėl įvairių priežasčių – dėl tokių patalpų saviizoliacijai skyrimo skambinti tel. (8 427) 69 057, mob. 8 615 25 836 ir (8 427) 69 059, mob. 8 699 17 706.

Kelmės ligoninė ir Kelmės pirminės sveikatos priežiūros centras itin apribojo teikiamas paslaugas – kreiptis į medicinos įstaigas prašoma tik išskirtiniais atvejais, prieš ateinant būtinai paskambinti savo šeimos gydytojui.

Iki kovo 28 d. UAB „Kelmės autobusų parkas“ autobusai važiuoja mokinių atostogų grafiku, yra dezinfekuojami pagal visas rekomendacijas.

Prekybos centrai ir mažesnės maisto parduotuvės dirba visame rajone, kaip ir vaistinių darbas užtikrinamas įprastu ritmu. Nors visos ūkinių prekių parduotuvės karantino metu veiklos vykdyti negali, kai kurios užtikrina galimybę prekių įsigyti nuotoliniu būdu, o jas atveža kurjeris.

Ypač vyresnio amžiaus žmonių, kurie patenka į rizikos grupę, prašau būti namuose, jei reikia į parduotuvę – joje lankytis kuo rečiau, prekių įsigyti ilgesniam laikui, o nebūtinus vizitus į visas įstaigas atidėti, kol situacija bus saugesnė. Dažnai plaukite ir dezinfekuokite rankas, būtinai vėdinkite patalpas, dezinfekuokite rankenas, kitus dažnai liečiamus paviršius.

Taip pat prašau šiuo metu vengti susibūrimo vietų bažnyčiose – maldos namai visada atviri privačiai maldai, tačiau nebevyksta viešos pamaldos. Vyskupai ragina tikinčiuosius neiti į bažnyčias, bet stebėti kunigo aukojamas Šv. Mišias internetu, per televiziją, klausytis radijo bangomis.

Nereikia pasiduoti panikai – specialistai yra atsakingai pasiruošę bet kokiai situacijai, o rajone nėra nei vieno užfiksuoto koronaviruso atvejo.

Saugokime save, pasirūpinkime aplinkiniais – kaimynais ir pažįstamais. Šiuo metu paskambinti ir paklausti, ar nieko netrūksta, vengiant kontakto – geriausias sprendimas.

NEMOKAMA KORONOS KARŠTOJI LINIJA 1808

Visiems linkiu būti sveikiems!

Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas
Kelmės rajono savivaldybės Administracijos direktorius Stasys Jokubauskas

Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Balandis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: