Spausdinti puslapio vidurį
Ž-10 Gyvūnų užkrečiamų ligų padarytų nuostolių įvertinimas

 

Eil.
Nr.

Pavadinimas

Aprašymo turinys

1

Administracinės paslaugos kodas

Ž-10

2

Administracinės paslaugos versija

3 versija, patvirtinta administracijos direktoriaus 2017 m. balandžio 7 d. įsakymu. Nr. A-362

3

Administracinės paslaugos pavadinimas

Gyvūnų užkrečiamų ligų padarytų nuostolių įvertinimas, likvidavimo ir priežiūros įgyvendinimas

4

Administracinės paslaugos apibūdinimas

Gyvūnų savininkai, įtarę gyvūnų užkrečiamąją ligą, privalo nedelsdami apie tai pranešti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau – VMVT) administraciniams teritoriniams padaliniams. Gyvūnų užkrečiamosios ligos protrūkiai vietoje įvertinami ir atlyginami gyvūnų savininkams tik tie nuostoliai, kurie susidarė nuo pranešimo apie gyvūnų užkrečiamosios ligos protrūkį iki jos likvidavimo.

Gyvūnų savininkai dėl nurodytų patirtų nuostolių atlyginimo ne vėliau kaip per 10 darbo dienų po oficialaus VMVT paskelbimo apie užkrečiamosios ligos židinio likvidavimą kreipiasi į savivaldybių komisijas.

5

Teisės aktai, reguliuojantys administracinės paslaugos teikimą

  • Nuostolių, kuriuos patyrė gyvūnų savininkai vykdydami gyvūnų užkrečiamųjų ligų židinių likvidavimo ir šių ligų prevencijos priemones, kompensavimo tvarkos aprašas, patvirtintas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2008 m. gruodžio 2 d. įsakymu Nr. 3D-646 (Žin., 2008, Nr. 141-5600; 2012, Nr. 21-975).
  • Nuostolių dėl užkrečiamųjų ligų – galvijų tuberkuliozės, galvijų bruceliozės, enzootinės galvijų leukozės – židinio galvijų bandoje sunaikinimo įvertinimo ir atlyginimo taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2011 m. gegužės 9 d. įsakymu Nr. 3D-389 (Žin., 2011, Nr. 58-2794).

6

Informacija ir dokumentai, kuriuos turi pateikti asmuo

1. Prašymas atlyginti nuostolius, kuriuos patyrė gyvūnų savininkai, vykdydami gyvūnų užkrečiamųjų ligų židinių likvidavimo ir šių ligų prevencijos priemones (toliau – prašymas);

2. Dokumentai, kuriais patvirtinama nuosavybės teisė į sunaikintą turtą;

3. Draudimo įmonės, jeigu gyvūnas buvo draustas, pažyma, kurioje nurodoma apskaičiuota ir numatoma išmokėti pinigų suma.

Galvijų savininkas, gavęs iš VMVT raštu pranešimą apie užkrečiamosios ligos – galvijų tuberkuliozės, galvijų bruceliozės, enzootinės galvijų leukozės – židinio sunaikinimą jam nuosavybės teise priklausančioje bandoje, per 20 darbo dienų kreipiasi į savivaldybės komisiją dėl nuostolių atlyginimo ir pateikia šiuos dokumentus:

1. Prašymą atlyginti nuostolius (2011 m. gegužės 9 d. įsakymo Nr. 3D-389 1 priedas);

2. Nuosavybės teisės į priverstinai paskerstus galvijus patvirtinimo dokumentus;

3. Galvijų vidutinės rinkos vertės ir prarastų pajamų, nurodytų 2011 m. gegužės 9 d. įsakymo Nr. 3D-389 8.1 ir 8.2 punktuose, ir gautų išmokų ir (ar) nepatirtų išlaidų, nurodytų 2011 m. gegužės 9 d. įsakymo Nr. 3D-389 9.1–9.3 punktuose, įrodymo dokumentus;

4. Duomenų patvirtinimo deklaraciją valstybės pagalbai gauti už nuostolius dėl užkrečiamųjų ligų – galvijų tuberkuliozės, galvijų bruceliozės, enzootinės galvijų leukozės – židinio galvijų bandoje sunaikinimo (2011 m. gegužės 9 d. įsakymo Nr. 3D-389 2 priedas).

7

Informacija ir dokumentai, kuriuos turi gauti institucija (prašymą nagrinėjantis tarnautojas)

Administracinei paslaugai gauti reikalingi dokumentai nurodyti 6 eilutėje.

VMVT savivaldybės komisijai pateikia:
1. epizootinio tyrimo duomenis, susijusius su gyvūnų užkrečiamosios ligos židinio nustatymu ir sunaikinimu;
2. laboratoriniam tyrimui paimtų mėginių laboratorinių tyrimų protokolų kopijas;
3. gyvūnų savininkui išduoto leidimo priverstinai nužudyti ar paskersti gyvūną skerdykloje ir skersti vežamo gyvūno važtaraščio kopijas;
4. VMVT nurodymų dėl apribojimų ir draudimų gyvūnų bandai, gyvūninių maisto produktų realizavimo, apribojimo formuojant naują gyvūnų bandą patvirtinimo dokumentų, taip pat šių apribojimų ir draudimų panaikinimo patvirtinimo dokumentų kopijas;
5. duomenis apie VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro ūkinių gyvūnų registro centrinėje duomenų bazėje registruotų gyvūnų perkėlimą ir kaitą;
6. skerdyklos išduotą galvijų paskerdimo, nurodant paskerstų galvijų individualius numerius, patvirtinimo dokumentą.
7. Duomenis apie rinkos kainas.

 

Administracinės paslaugos būtinų veiksmų seka

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai teikia duomenis savivaldybės komisijai.
Gyvūnų savininkai dėl aprašo 7 punkte nurodytų patirtų nuostolių atlyginimo ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo oficialaus VMVT paskelbimo apie užkrečiamosios ligos židinio likvidavimą ir (arba) šios ligos taikomas prevencijos priemones buferinėje zonoje, kreipiasi į savivaldybių komisijas.

8

Administracinės paslaugos teikėjas

Savivaldybės komisija

9

Administracinės paslaugos vadovas

Savivaldybės komisija

10

Administracinės paslaugos suteikimo trukmė

Savivaldybės komisija per 20 darbo dienų nuo gyvūno savininko prašymo pateikimo dienos pagal VMVT pateiktus dokumentus ir gyvūnų savininko pateiktus dokumentus įvertina, ar gyvūno savininko prašyme pateikti duomenys atlyginti nuostolius yra pagrįsti ir apskaičiuota valstybės pagalbos suma yra teisinga.

Savivaldybės komisijai pareikalavus, gyvūnų savininkas ar VMVT per 20 darbo dienų turi pateikti papildomus dokumentus ir (arba) papildomą informaciją. Jei duomenys teisingi, savivaldybės komisijos atstovas įveda į Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Agentūra) informacinę sistemą duomenis apie lėšų poreikį nuostoliams už priverstinai dėl užkrečiamųjų ligų nužudytus ar priverstinai paskerstus galvijus, prarastoms pajamoms dėl VMVT taikytų apribojimų ir draudimų, patirtų sunkumų įsigyjant naujų gyvūnų, atlyginti. Užpildytą pažymą, gyvūnų savininkų prašymų kopijas ir deklaracijų kopijas savivaldybės komisija teikia Agentūrai paštu.

11

Administracinės paslaugos suteikimo kaina (jei paslauga teikiama atlygintinai)

Paslauga teikiama neatlygintinai.

12

Prašymo forma, pildymo pavyzdys ir prašymo turinys

Gyvūno savininkas, pildydamas prašymą, vadovaujasi Nuostolių, patirtų likviduojant gyvūnų užkrečiamųjų ligų protrūkius, apskaičiavimo metodika, patvirtinta Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2010 m. liepos 16 d. įsakymu Nr. 3D-677 (Žin., 2010, Nr. 99-5142) ir Nuostolių dėl užkrečiamųjų ligų - galvijų tuberkuliozės, galvijų bruceliozės, enzootinės galvijų leukozės - židinio galvijų bandoje sunaikinimo įvertinimo ir atlyginimo taisyklėmis.

13

Informacinės ir ryšių technologijos, naudojamos teikiant administracinę paslaugą

Informacinės technologijos nenaudojamos.

14

Prašymo priėmimo vieta

Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyrius, 3 kabinetas, Žemaitės g. 23, Kelmė

 

Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Rugpjūtis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: