Spausdinti puslapio vidurį
Nuo liepos 1 d. priimami dokumentai socialinei paramai mokiniams gauti

Informuojame, kad nuo 2020 m. liepos 1 d.  galima tvarkyti dokumentus socialinei paramai mokiniams gauti – nemokamam mokinių maitinimui bei paramai mokinio reikmenims įsigyti.

 

Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. visi mokiniai, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą (priešmokyklinukai) ir pradinio ugdymo programą (pirmokai), turi teisę į nemokamus pietus nevertinant šeimos gaunamų pajamų.

Dėl socialinės paramos mokiniams, pareiškėjas (vienas iš mokinio (priešmokyklinuko) tėvų (globėjų) ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų) kreipiasi į savivaldybės, kurios teritorijoje deklaruoja gyvenamąją vietą arba yra įtrauktas į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą, administraciją, o jeigu gyvenamoji vieta nedeklaruota ir jis nėra įtrauktas į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą, – į savivaldybės, kurioje faktiškai gyvena, administraciją, ir užpildo:

  • Prašymą-paraišką (SP-11 (A) forma) gauti mokinių nemokamą maitinimą nevertinant pajamų (kreipiantis tik dėl nemokamų pietų priešmokyklinukui ar (ir) pirmokui).
  • Prašymą-paraišką (SP-11 forma) gauti socialinę paramą mokiniams (jeigu šeimoje yra ne tik priešmokyklinukų ir (ar) pirmokų, bet ir vaikų, kurie mokosi vyresnėse klasėse, kreipiantis dėl socialinės paramos mokiniams, pildoma bendra forma).

Priklausomai nuo gaunamų pajamų:

  • Mokiniai turi teisę į nemokamus pietus ir į paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui (toliau vadinama – vidutinės pajamos vienam asmeniui) per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų  (toliau – VRP) dydžio (187,5 Eur);
  • Mokiniai turi teisę į nemokamus pietus ir paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 2 VRP dydžiai (250 Eur), atsižvelgiant į šeimos gyvenimo sąlygas šiais atvejais: ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai šeima augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas šeimos narys yra neįgalus.

Prašymą dėl socialinės paramos mokiniams galima pateikti:

  • elektroniniu būdu per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą www.spis.lt;
  • Kelmės miesto gyventojai, norintys gauti paramą, prašymus pateikia Kelmės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriuje. Gyvenantieji seniūnijose turi kreiptis į seniūnijos specialistą socialiniam darbui.

Informacija teikiama Kelmės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriuje tel. (8 427) 69 066.

Socialinės paramos skyriaus vedėja Reda Každailienė

 

Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Liepa
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: