Spausdinti puslapio vidurį
Laikinoji paslaugų Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešojoje bibliotekoje suteikimo tvarka

D Ė M E S I O !

INFORMUOJAME APIE LAIKINĄ PASLAUGŲ SUTEIKIMO TVARKĄ  KARANTINO IR IŠĖJIMO IŠ KARANTINO LAIKOTARPIU

LAIKINOSIOS PASLAUGŲ KELMĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS ŽEMAITĖS VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE SUTEIKIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS

1. Laikinosios paslaugų Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešojoje bibliotekoje suteikimo tvarkos aprašas (toliau – aprašas) parengtas siekiant organizuoti Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešosios bibliotekos ir jos struktūrinių teritorinių padalinių (toliau – įstaiga, kai kalbama apie struktūrinius teritorinius padalinius – padaliniai) veiklą laikantis visų Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos sprendimų ir rekomendacijų karantino ir išėjimo iš karantino sąlygų laikotarpiu, taip pat siekiant maksimaliai užtikrinti įstaigos ir jos padalinių vartotojų ir darbuotojų apsaugą bei atsižvelgus į išliekančią COVID-19 ligos plitimo grėsmę bei įstaigos galimybes, ir nustato laikinąją paslaugų sutekimo įstaigoje ir jos padaliniuose tvarką.

2. Nuo 2020 m. balandžio 27 d. įstaiga ir jos padaliniai organizuoja šiame apraše nurodytų paslaugų teikimą bekontakčiu (vengiant socialinio (tiesioginio) kontakto) būdu. Kitos įstaigos ir jos padalinių paslaugos, kurių neįmanoma suteikti neišvengiant fizinio kontakto (skaityklų, viešosios interneto prieigos (išskyrus atvejus, kai vartotojas prisijungia prie įstaigos ar jos padalinio WI-FI tinklo neapsilankydamas įstaigoje ar jos padalinyje), atvirų fondų, erdvių, edukacijų ir pan., neteikiamos iki bus priimtas sprendimas jas teikti.

3. Rizikos grupės asmenims – vyresnio nei 60 m. amžiaus ir (arba) sergantiems lėtinėmis ligomis, nurodytomis Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 23 d. įsakymu Nr. V-483 „Dėl Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąrašo patvirtinimo“: žmogaus imunodeficito viruso liga; piktybiniai navikai (jei liga diagnozuota ar buvo paūmėjimas ir jei po taikyto gydymo pabaigos nepraėjo 2 metai); cukrinis diabetas; širdies ir kraujagyslių ligos su lėtiniu širdies nepakankamumu 2–4 laipsnio; lėtinės kvėpavimo organų ligos su kvėpavimo nepakankamumu; lėtinės inkstų ligos su inkstų nepakankamumu; būklė po autologinės kaulų čiulpų ir organų transplantacijos; ligos, kurios šiuo metu gydomos bendra ar selektyvia chemioterapija ar radioterapija ir ligos, po kurių gydymo šiais metodais pabaigos nepraėjo 2 metai; ligos, kurios šiuo metu gydomos imunosupresija atitinkančia metilprednizolono 10 mg/kg per dieną ir ligos, nuo kurių gydymo šiuo metu pabaigos nepraėjo 6 mėnesiai; įgimtas imunodeficitas; kitos sunkios lėtinės ligos, kai taikomas imunosupresinis gydymas), rekomenduojama laikytis „neišėjimo iš namų“ taisyklės.

II SKYRIUS
LAIKINA BIBLIOTEKOS DOKUMENTŲ PANAUDOS ORGANIZAVIMO TVARKA

4. Bibliotekos dokumentų užsakymas vykdomas tik bekontakčiu būdu nuo 2020 m. balandžio 27 d. visomis įstaigos ar padalinio darbo dienomis ir darbo valandomis.

5. Užsisakyti bibliotekos dokumentus vartotojas gali šiais būdais:

5.1. rezervuodamas juos pasinaudojant Lietuvos integralios bibliotekų informacijos sistemos (toliau – LIBIS) priemonėmis, pasirinkdamas įstaigą ar jos padalinį ir norimą dokumentą;

5.2. susisiekdamas su įstaigos ar padalinio darbuotoju elektroniniu paštu, nurodytu interneto svetainės www.kelmeszemaitesvb.lt paskyroje „Struktūra ir kontaktai“, bei pateikdamas pageidaujamų dokumentų sąrašą ar nurodydamas kitus požymius, pagal kuriuos darbuotojas galėtų sukomplektuoti vartotojo užsakymą;

5.3. susisiekdamas su įstaigos ar padalinio darbuotoju telefonu, jei jis nurodytas svetainės www.kelmeszemaitesvb.lt paskyroje „Struktūra ir kontaktai“, ir pateikdamas pageidaujamų dokumentų sąrašą ar nurodydamas kitus nurodydamas požymius, pagal kuriuos darbuotojas galėtų sukomplektuoti vartotojo užsakymą;

5.4. susisiekdamas su įstaigos ar padalinio darbuotoju kitomis priemonėmis (pasinaudojant socialiniais tinklais, pokalbių programėlėmis ir kt.), kuriomis įstaigos ar padalinio darbuotojas su vartotoju yra pasidalinęs asmeninės komunikacijos tikslais ir nei viena iš šalių tam neprieštarauja.

6. Priimdamas užsakymą darbuotojas suderina su vartotoju ir užsakymo perdavimo laiką. Vartotojas užsakymą gali atsiimti tik sutartu laiku.

7. Užsakymo pateikimo vartotojui vieta – tam skirta vieta (stalas, lentyna, kėdė, išorinė palangė (jei patalpos pirmame aukšte ir toks būdas priimtinas vartotojui) prie įėjimo į įstaigą ar jos padalinį.

8. Pirmą kartą teikiant dokumentų panaudą bekontakčiu būdu, užsakymų perdavimas vyks:

8.1. įstaigoje, esančioje adresu Vytauto Didžiojo g. 73, Kelmė – 2020 m. balandžio 29 d., vėliau – antradieniais, trečiadieniais ir ketvirtadieniais suderintu laiku;

8.2. padaliniuose – 2020 m. gegužės 6 d., vėliau – trečiadieniais, ketvirtadieniais suderintu laiku, išskyrus tuos atvejus, kai padalinio darbuotojas atostogauja arba yra laikiname nedarbingume. Pasibaigus darbuotojo atostogoms ar laikinam nedarbingumui, užsakymų perdavimas vykdomas trečiadieniais, ketvirtadieniais.

9. Kai vartotojo gyvenamoji vieta yra ne daugiau kaip 1 km spinduliu nuo įstaigos ar padalinio ir tik išimtinais atvejais, kai vartotojas priklauso rizikos grupei, gali būti susitarta dėl vartotojo aptarnavimo pristatant dokumentus į vartotojo namus, juos paliekant su vartotoju sutartoje vietoje.

10. Karantino ir palaipsnio išėjimo iš karantino laikotarpiu, vienu metu vartotojas gali panaudai pasiimti iki 10 vnt. bibliotekos dokumentų.

11. Bibliotekos dokumentų grąžinimas taip pat vykdomas bekontakčiu būdu. Padaliniuose – tomis pačiomis dienomis, kaip ir vykdomas užsakymų perdavimas. Jei bibliotekos dokumentai grąžinami pasinaudojant knygų grąžinio įrenginiu, esančiu adresu Vytauto Didžiojo g. 73, Kelmė, jie gali būti grąžinami bet kurią dieną ir bet kuriuo metu.

12. Bibliotekos dokumentų grąžinimas fiksuojamas tik pasibaigus karantinavimo laikotarpiui, t. y ne anksčiau kaip po 72 val.

13. Trečiadieniais ir ketvirtadieniais padaliniuose grąžinti bibliotekos dokumentai kitomis savaitės dienomis karantinuojami.

14. Rekomenduojama vartotojams, kurie naudojasi įstaigos padalinių paslaugomis, pasiskolintus dokumentus grąžinti po karantino. Jei vartotojas nesivadovaus šia rekomendacija, iš jo dokumentai bus priimti paliekant juos darbuotojo nurodytoje tam skirtoje vietoje.

15. Už pavėluotą dokumentų grąžinimą įstaigoje ir jos padaliniuose delspinigiai neskaičiuojami.

III SKYRIUS
LAIKINA MOKAMŲ PASLAUGŲ ORGANIZAVIMO TVARKA

16. Pasitikint įstaigos ir jos padalinių paslaugų vartotojais, nuo 2020 m. balandžio 27 d.  teikiamos tos mokamos paslaugos, kurios gali būti suteiktos bekontakčiu būdu (e. paštu ar kitomis priemonėmis atsiųsto dokumento ar įstaigoje saugomo dokumento kopijavimas, skaitytojo pažymėjimo ar jo dublikato išdavimas, bibliografinių sąrašų ir rodyklių pagal individualią užklausą sudarymas, nuotraukų spausdinimas ir pan.).

17. Vartotojas, pageidaujantis gauti tokią paslaugą, pateikia užsakymą šio aprašo 5 punkte nustatyta tvarka, užsakymą atsiima šio aprašo 8 punkte nustatyta tvarka.

18. Paslaugų suteikimą paslaugą suteikęs darbuotojas fiksuoja sudarydamas laisvos formos suteiktų paslaugų sąrašą, nurodydamas paslaugą ir jos apimtis, paslaugos gavėją, paslaugos suteikimo datą. Už suteiktas paslaugas vartotojas privalo atsiskaityti per mėnesį nuo karantino pabaigos. Karantino metu pinigai už paslaugas nepriimami, tai patvirtinantys apskaitos dokumentai neišrašomi.

IV SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

19. Šiuo aprašu privalo vadovautis įstaigos ir jos padalinių darbuotojai bei vartotojai. Aiškinti šio aprašo nuostatas plečiamai draudžiama.

20. Darbuotojai, formuodami užsakymus vartotojams, privalo laikytis Darbuotojų saugos ir sveikatos darbo vietoje instrukcijoje (ekstremaliosios situacijos ir karantino metu) nustatytų higienos reikalavimų.

21. Šis aprašas skelbiamas interneto svetainėje www.kelmeszemaitesvb.lt ir galioja tol, kol bus nustatyta kita įstaigos ir jos padalinių paslaugų suteikimo tvarka arba paslaugos bus pradėtos teikti įprasta tvarka.

22. Papildomai šis aprašas vartotojams skelbiamas įstaigos ir padalinių prieigose, gerai vartotojams matomoje vietoje (pav., ant išorinės durų pusės, lange ir pan.).

___________________

 

APGAILESTAUJAME NE DĖL APRIBOJIMŲ

AR GALIMYBIŲ – VISI JIE VARDAN MŪSŲ VISŲ SVEIKATOS IR BŪSIMŲ SUSITIKIMŲ, O DĖL PASAULĮ UŽGRIUVUSIOS TOKIOS MUS ATSKIRIANČIOS NEGANDOS.

LAUKIAME JŪSŲ ŠIUO KEISTU METU IR PABANDYSIME PADĖTI SUSITIKTI SU KNYGA ŠIUO KEISTU BŪDU.

 

 

 

Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
Rugsėjis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: