Spausdinti puslapio vidurį
Biudžetinė įstaiga Kelmės rajono savivaldybės administracija,
Vytauto Didžiojo g. 58, 86143 Kelmė
Įstaigos kodas 188768730, Juridinių asmenų registras
Tel. / faks. (8 427) 69052,
el. paštas info@kelme.lt
E. pristatymo dėžutė 188768730
Pacientai vis dar ieško popierinių pažymų reabilitacijai, nors jas pakeitė elektroninės

Ne visi mūsų kraštiečiai, ypač vyresnio amžiaus žmonės, žino apie elektronines naujoves, kurios diegiamos sveikatos priežiūros srityje ir vis dar atvyksta į teritorines ligonių kasas ieškoti popierinių pažymų reabilitacijai, nors jos nebereikalingos nuo 2013 metų pabaigos.

Pacientams, kurie yra siunčiami medicininei reabilitacijai, nebereikia pastarosiomis rūpintis – už juos tai padaro gydymo įstaigos ir ligonių kasos, kurios suformuoja elektronines pažymas.

VLK informuoja, kad elektroninėmis pažymomis medicininei reabilitacijai rūpinasi gydantis gydytojas ir ligonių kasa. Visi reikiami formalumai yra suderinami elektroniniu būdu tarp gydymo įstaigos ir ligonių kasų, todėl pacientui nebereikia gaišti laiko ir ieškoti popierinės pažymos, kokios reikėdavo anksčiau. Šios naujovės yra patogios žmogui, nes jos taupo laiką, o atsakingoms institucijoms mažina administravimo kaštus.

Taigi gydytojo parengto siuntimo duomenys keliauja į informacinę sistemą, kuria naudojasi gydymo įstaigos (tiek siunčiančios gydytis, tiek teikiančios reabilitacijos paslaugas) ir ligonių kasos. Ligonių kasų darbuotojai, patikrinę į sistemą įvestus duomenis, patvirtina pažymą, ir pacientas gali vykti gydytis į pasirinktą sanatoriją.

Tuo tarpu pacientui vykstant į reabilitacijos įstaigą reikia nusivežti tik asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir siunčiančio gydytojo išduotą išrašą iš medicininių dokumentų. Į reabilitacijos įstaigą privalu atvykti ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo iš medicininių dokumentų išdavimo dienos.

Pacientams svarbu žinoti, kad reabilitaciją skiria ir siuntimą išrašo gydantis gydytojas, įvertinęs paciento diagnozę, sveikatos būklę, ligos sunkumą. Jis taip pat sprendžia, ar išties pacientui reikalinga medicininė  reabilitacija. Be to, gydytojas sprendžia, ar reabilitacijos paslaugos turi būti teikiamos ambulatoriškai, ar stacionare. Na, o reabilitacijos trukmė priklauso nuo ligos sudėtingumo, diagnozės.

Reabilitacijos įstaigą pacientas gali pasirinkti pats, kai gydantis gydytojas suteikia informaciją apie tai, kokios įstaigos teikia šias paslaugas.

Svarbu atminti ir tai, kad suaugusieji į reabilitaciją dėl tos pačios ligos siunčiami tik vienam gydymo kursui per metus. Pakartotinė ir palaikomoji reabilitacija taip pat skiriama kartą per metus. Jei pacientas siunčiamas į ambulatorinę reabilitaciją, bet jis nori vykti į stacionarinę, už nakvynę ir maistą turi susimokėti pats. Na, o žmonės, kurie yra nedrausti ir nori gauti reabilitacinį gydymą, už paslaugas turi sumokėti patys. Tuo tarpu vaikai iki 8 metų turi teisę į reabilitacijos įstaigas vykti lydimi juos slaugančio žmogaus, už kurio maitinimą ir gyvenimą sumoka ligonių kasos.

Sužinoti, kokias reabilitacijos paslaugas teikia gydymo įstaigos ir patikrinti, ar yra laisvų vietų, galima VLK interneto svetainės skyrelyje „Medicininė reabilitacija“.

Kontaktai žiniasklaidai:
 Lina Bušinskaitė
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyriaus vedėja
Tel. (8 5) 236 4105, mob. tel. 8 687 41445,
el. paštas lina.businskaite@vlk.lt

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt

 

 

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Komentarų sąrašas
komentarų nėra
Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Gegužė
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: