Spausdinti puslapio vidurį
Savivaldybės parama verslui

Kelmės rajono savivaldybės
smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo programos
paramos lėšų gavėjų sąrašas

Kelmės rajono smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo programa iš dalies finansuoja smulkaus ir vidutinio verslo plėtros  bei verslo švietimo priemones Kelmės rajone.

Kaip tai veikia?

Programa skatina smulkaus ir vidutinio verslo kūrimą, jau įsikūrusio verslo plėtojimą savivaldybės teritorijoje šiais būdais:

 • kompensuoja naujos įmonės steigimo išlaidas iki 150 EUR;
 • per pirmus metus nuo įmonės įregistravimo datos kompensuojamas ne daugiau kaip 50 proc. specializuotų transporto priemonių įsigijimas (atsižvelgiant į jų kategorijas, klases ir joms priskirtus kėbulų tipų kodus, nustatytus vadovaujantis Motorinių transporto priemonių ir jų priekabų kategorijų ir klasių pagal konstrukciją reikalavimais, patvirtintais Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko 2008 m. gruodžio 2 d. įsakymu Nr. 2B-479 „Dėl Motorinių transporto priemonių ir jų priekabų kategorijų ir klasių pagal konstrukciją reikalavimų patvirtinimo“), t. y. iki 3 000 Eur vienam paramos gavėjui, su sąlyga, kad įmonė po paramos gavimo nenutrauks savo veiklos vykdymo 2 metus;
 • per pirmus metus nuo įmonės įregistravimo datos kompensuojama ne daugiau kaip 50 proc. įrangos įsigijimo išlaidų, t. y. iki 3 000 Eur vienam paramos gavėjui, su sąlyga, kad įmonė po paramos gavimo nenutrauks savo veiklos vykdymo 2 metus;
 • iki 80 proc. finansuojamas verslo misijų, renginių organizavimas, verslo leidinių spausdinimas;
 • verslo planų, investicijų projektų, paraiškų finansinei paramai gauti parengimo subsidijavimas skirtas iš dalies padengti dokumentais pagrįstas konsultantų ir ekspertų suteiktų paslaugų apmokėjimo išlaidas. Vienam pareiškėjui finansuojama iki 300 Eur dokumentais pagrįstų konsultantų ir ekspertų suteiktų paslaugų apmokėjimo išlaidų. Finansavimas skiriamas konsultantų ir ekspertų paslaugoms įsigyti: verslo planui arba investicijų projektui parengti; paramos programos, į kurią kreipiamasi dėl projekto finansavimo, nustatytos formos paraiškai ir kitiems privalomiems dokumentams parengti. Finansavimas pagal šią priemonę skiriamas, kai pateikta paraiška gauti negrąžintiną finansinę paramą, išduota pažyma apie paraiškos pateikimą Verslo rėmimo fondui ar Programai;
 • įdiegus Vietinių užimtumo iniciatyvų projektą, 1 proc. perveda verslo subjektui nuo sumos, investuotos į šį projektą;
 • verslo subjektui teikiama finansinė parama įvykus stichinei nelaimei, jei nebuvo galimybių apdrausti turtą;
 • Finansinė parama vienam pelno siekiančiam juridiniam asmeniui neturi viršyti 3 150 Eur.

Kas gali kreiptis? Kas gali naudotis priemone?

Finansinę paramą gali gauti visi smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai (vadovaujantis Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymu), pradedantys ar vykdantys verslą ir atitinkantys šiuos keliamus reikalavimus:

Kitos mokestinės lengvatos verslui, patvirtintos Kelmės rajono tarybos sprendimais:

 • Atleisti savivaldybės biudžeto sąskaita juridinius asmenis, registruotus Kelmės rajono savivaldybės teritorijoje, nuo nekilnojamojo turto mokesčio mokėjimo 3 metus nuo veiklos įregistravimo.
 • Atleisti savivaldybės biudžeto sąskaita juridinius asmenis, registruotus Kelmės rajono savivaldybės teritorijoje, nuo valstybinės žemės nuomos mokesčio mokėjimo 3 metus nuo veiklos įregistravimo:
 • Juridinius asmenis, nuomojančius komercinės, pramonės ir sandėliavimo žemės turto grupei priskirtus žemės sklypus, jei sudaryta valstybinės žemės nuomos sutartis ir ji įregistruota valstybės įmonėje Registrų centre.
 • Atleisti savivaldybės biudžeto sąskaita juridinius asmenis, vykdančius veiklą Kelmės rajono savivaldybės teritorijoje, nuo žemės, valstybinės žemės nuomos ir nekilnojamojo turto mokesčio mokėjimo 3 metų laikotarpiui, jei per vienerius metus investuota Kelmės rajono savivaldybės teritorijoje  nuo 20 000 Eur iki 150 000 Eur naujai sukurtam turtui ir sukurta ne mažiau kaip 1 naują darbo vietą (mokami socialinio draudimo mokesčiai) Kelmės rajono savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravusiems gyventojams ( jeigu su samdomais darbuotojais sudaromos neterminuotos darbo sutartys visai darbo dienai ir įsipareigojama išlaikyti sukurtą darbo vietą ne mažiau kaip 3 metus)
 • Atleisti savivaldybės biudžeto sąskaita juridinius asmenis, vykdančius veiklą Kelmės rajono savivaldybės teritorijoje, nuo žemės, valstybinės žemės nuomos ir nekilnojamojo turto mokesčio mokėjimo 5 metų laikotarpiui, jei per vienerius metus investuota Kelmės rajono savivaldybės teritorijoje  nuo 150 001 Eur iki 300 000 Eur naujai sukurtam turtui ir sukurta ne mažiau kaip 3 naujas darbo vietas (mokami socialinio draudimo mokesčiai) Kelmės rajono savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravusiems gyventojams ( jeigu su samdomais darbuotojais sudaromos neterminuotos darbo sutartys visai darbo dienai ir įsipareigojama išlaikyti sukurtą darbo vietą ne mažiau kaip 3 metus).
 • Atleisti savivaldybės biudžeto sąskaita juridinius asmenis, vykdančius veiklą Kelmės rajono savivaldybės teritorijoje, nuo žemės, valstybinės žemės nuomos ir nekilnojamojo turto mokesčio mokėjimo 10 metų laikotarpiui nuo veiklos įregistravimo, jei investuota Kelmės rajono savivaldybės teritorijoje nuo 300 001 Eur iki 1 000 000 Eur naujai sukurtam turtui ir sukurta ne mažiau kaip 5 naujos darbo vietos ( mokami socialinio draudimo mokesčiai) Kelmės rajono savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravusiems gyventojams ( jeigu su samdomais darbuotojais sudaromos neterminuotos darbo sutartys visai darbo dienai ir įsipareigojama išlaikyti sukurtą darbo vietą ne mažiau kaip 3 metus).
 • Jei juridinis asmuo, vykdantis veiklą Kelmės rajono savivaldybės teritorijoje, investuoja į Kelmės rajono savivaldybės prioritetinėje teritorijoje esančius komercinius, rekreacinius bei pramoninius sklypus, adresu: Kelmės m., Raseinių g. 74 A; Kelmės m., V. Putvinskio g. 3A, 10, 10A, 8A; Tytuvėnų m., Dujininkų g. 2; Tytuvėnų m., Nėries g. 1; Tytuvėnų m., Bridvaišio g. 3; Tytuvėnų m., Stoties g. 2, 2A, 8A, 12, 14, 16, 18 bei Kelmės rajono strateginiame plane numatytas pramonines zonas, tai Kelmės rajono savivaldybės administracija įsipareigoja sutvarkyti reikalingą infrastruktūrą iki sklypo ribos: nutiesti kelią, privesti vandentiekį ir kanalizaciją, lietaus nuotekų sistemą, elektrą.     
      
Kaip pasinaudoti priemone:    
 • Įmonės vadovas, norėdamas gauti mokesčių lengvatą, turi pateikti Kelmės rajono savivaldybės tarybai motyvuotą  prašymą,  kuriame  nurodomi  įmonės  rekvizitai,  kontaktiniai asmenys, vadovai, komercinės ūkinės veiklos rūšis, prašomas atleidimo nuo mokesčio laikotarpis; įmonės  registravimo  pažymėjimo  kopiją,  patvirtintą  įmonės  vadovo  parašu  ir antspaudu; atitinkamų  įstaigų  dokumentus  apie  žemės  sklypų  ir  nekilnojamojo  turto  teisinį registravimą, leidimus statyti ar vykdyti pastatų (patalpų) rekonstrukciją;  parengtą ir įmonės visuotinio akcininkų susirinkimo patvirtintą investicijų projektą, kuriame nurodomi pagrįsti duomenys apie planuojamas investicijų sumas ir numatomas sukurti darbo vietas bei raštą, kuriuo investuotojas įsipareigoja sukurti naujas darbo vietas ir investuoti numatytas sumas.
 •  Nustatytos  mokesčių lengvatos  pagal šio sprendimo  gali  būti  teikiamos tik  pasirašius tarp Kelmės rajono savivaldybės administracijos Direktoriaus  ir įmonės investicijų sutartį pagal atskirą Kelmės rajono savivaldybės tarybos sprendimą.
 • 2017 metų savivaldybės Tarybos sprendimas dėl mokesčių lengvatų

Kelmės rajono tarybos sprendimai aktualūs verslui:


Dėl papildomos informacijos galite kreiptis

Kelmės rajono savivaldybė, Vytauto Didžiojo g.58, Turto valdymo skyriusII aukštas, 212 kabinetas, tel. ( 8 427) 69063.

 

 

 

Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Rugpjūtis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: