Spausdinti puslapio vidurį
Socialinė parama

 

SOCIALINĖS PARAMOS INFORMACINĖ SISTEMA


2017 m. birželio 1 d. panaikintas lengvatinis 9 procentų pridėtinės vertės mokesčio tarifas šilumos energijai, įsigaliojo Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pakeitimai, kuriais siekiama sumažinti būsto šildymo išlaidų finansinę naštą socialiai pažeidžiamiems asmenims ir užtikrinti socialinę paramą tiems, kuriems labiausiai jos reikia.

Siekiant palengvinti piniginės socialinės paramos (būsto šildymo, geriamojo ir karšto vandens išlaidų kompensacijų) gavimą:

1. Supaprastinta prašymo (paraiškos) piniginei socialinei paramai gauti forma, kuri perkelta į elektroninę erdvę. Prašymo (paraiškos) formą galima užpildyti ir pateikti (kartu pridėti ir reikiamų dokumentų kopijas) elektroniniu būdu per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą (SPIS) svetainėje www.spis.lt. Prašymą (paraišką) gauti piniginę socialinę paramą pateikusio asmens pridedamos dokumentų kopijos (skaitmeninės kopijos) laikytinos patvirtintos.

2. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos tinklalapyje įdiegti mokomieji vaizdo filmai (vaizdo instrukcijos) su įgarsinimu ir titrais, kaip prisijungti prie SPIS ir užpildyti bei pateikti prašymus (paraiškas) gauti piniginę socialinę paramą (www.spis.lt/Titulinis/VideoInstrukcijos).

3. Sukurtos būsto šildymo išlaidų kompensacijos ir socialinės pašalpos skaičiuoklės, kuriomis naudodamasi asmuo gali sužinoti, ar ši parama jam priklauso ir preliminarų jos dydį (www.spis.lt/Skaiciuokles).

4. Sukurta ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos interneto svetainėje www.spis.lt lengvai pasiekiama reklaminė juosta (baneris), kuri nukreipia gyventojus į Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos (SPIS) svetainę www.spis.lt.

5.  Reklaminė juosta, kuri nurodo gyventojams Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos (SPIS) svetainę www.spis.lt, yra įkelta į Kelmės rajono savivaldybės interneto svetainę ir, siekiant kuo labiau išplatinti šią informaciją, persiųsta kitoms įstaigoms ir institucijoms.
Siekdami užtikrinti informacijos gyventojams prieinamumą apie pasikeitusį išmokos vaikui („vaiko pinigų“) teisinį reguliavimą, siunčiame atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus (DUK), kuriuos prašome įkelti į savivaldybės interneto svetainę.Šią informaciją taip pat galima rasti Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos (SPIS) svetainėje www.spis.lt rubrikoje DUK bei SADM interneto svetainėje www.socmin.lt paspaudus nuorodą http://www.socmin.lt/lt/seima-ir-vaikai/soc-parama-seimoms-vaikams/dazniausiai-uzduodami-klausimai-b1cv.html .
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos
įgyvendinamas projektas Nr. 08.4.1-ESFA-V-405-01-0001

Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie
šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemos

sąlygų sukūrimas Lietuvoje 

 

Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
Birželis
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: