Spausdinti puslapio vidurį
Jaunojo tyrėjo laboratorija Kelmėje

Nacionalinė švietimo agentūra ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras įgyvendina projektą „Mokinių gebėjimų atskleidimo ir jų ugdymo sistemos plėtra“, kurio metu vykdomos Jaunojo tyrėjo veiklos  Lietuvoje. Projekto metu mobiliosios mokslinės laboratorijos („MoMoLab“) su mokslininkų komanda lanko atranką įveikusias mokyklas. „MoMoLab“ vizito į mokyklas tikslas – sudaryti sąlygas mokiniams atskleisti savo gebėjimus tyrinėti aplinką ir gamtą moksliniais metodais, kurti ir ieškoti naujų technologinių sprendimų.

Kelmės Jono Graičiūno gimnazija, įgyvendindama gabių mokinių ugdymo programą, paraišką dalyvauti jaunųjų tyrėjų veiklose pateikė 2019 m. gruodžio mėnesį, tačiau dėl užsitęsusio karantino laboratorija ant ratų ir Jaunojo tyrėjo mokslininkų komanda į Kelmę atvyko tik 2021 m. birželio 1 – 3 dienomis. Tomis dienomis į J. Graičiūno gimnazijoje įsikūrusią laboratoriją ant ratų atvyko ir Kelmės „Aukuro“ pagrindinės bei Kražantės progimnazijos mokinių grupės, taip pat dalyvaujančios minėtame projekte.

Mokiniai  mokslinius tyrimus atliko kartu su mokslininkais. Paskaitoje – diskusijoje Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų, mikrobiologijos ir biotechnologijos katedros mokslininkė dr. Alisa Gricajeva išsamiai ir vaizdžiai supažindino mokinius su aplinkoje esančių mikroorganizmų įvairove, paplitimu, nauda ir žala žmogui ir gamtai. Susipažinę su naujausiais mokslo atradimais, specialistės vadovaujami, mokiniai pagal tiriamojo darbo aprašą dirbo modernia moksline įranga ir pagilino tiriamojo darbo žinias, mobiliojoje laboratorijoje atliko tiriamąjį darbą su bakterijomis ir mielagrybiais ir po paros jau stebėjo muilo, dezinfekanto, „Fairy“ indų plovimo priemonės, vandenilio peroksido, laimo ir česnako poveikį mikroorganizmų pasėlių kolonijoms.

Vadovaujami VDU Aplinkotyros katedros mokslo darbuotojos ir lektorės dr. Dianos Miškelytės, mokiniai tyrė Kražantės ir Vilbėno upių, prie dvaro esančio vandens telkinio makrobestuburių įvairovę, taršos įtaką augalams ir įvairių šulinių vandens kokybę.

Konsultantas Lukas Birštonas mokinius supažindino su fizikiniais reiškiniais. Jis atliko įvairius eksperimentus, demonstracijas. Mokiniai susidomėję stebėjo, kaip moksliniuose tyrimuose gali būti pritaikoma greitaveikė kamera, termovizoriumi matuojami temperatūriniai pokyčiai.

Mokslininkai tiki, kad individualus jų darbas su mokiniais paskatins mokinius labiau domėtis STEAM krypties mokslais. 

 

Danutė Butkuvienė,

biologijos mokytoja metodininkė


Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
Birželis
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: