Spausdinti puslapio vidurį
Nuotolinė stažuotė

Kelmės švietimo pagalbos tarnyba kartu su Kelmės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriumi š. m. birželio 2 d. projekto „Lyderių laikas 3“ (Nr. 09.4.2-ESFA-V-715-03-0001) Kupiškio savivaldybės LL3 kūrybinio projekto komandai organizavo nuotolinę stažuotę „Socialinio ir emocinio ugdymo stiprinimas ir rezultatyvus bendradarbiavimas vaiko sėkmei“. Stažuotė buvo planuota dar pernai, tačiau dėl pandemijos buvo vis perkeliama, siekiant bendrauti gyvai.

Stažuotės tikslas – pedagoginės bendruomenės profesinio kapitalo auginimas dėl kolegialaus bendravimo ir bendradarbiavimo siekiant vaiko sėkmės.

Uždaviniai: 1) pateikti LL3 kūrybinės komandos ir pokyčio projekto Kelmės rajono savivaldybėje įgyvendinimo rezultatus; 2) supažindinti su konkrečiais socialinio ir emocinio ugdymo ypatumais Kelmės rajono ugdymo įstaigose; 3) diskutuoti vaiko sėkmės klausimais tobulinant partnerystės ryšius įvairiais lygmenimis.

Į virtualią stažuotę atvyko keturi Kupiškio rajono LL3 kūrybinio projekto komandos atstovai: vadovas – Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos direktorius Virgilijus Žilinskas, nariai: Kupiškio rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Valda Tilienė, Kupiškio rajono Subačiaus gimnazijos direktorė Vida Šeškuvienė ir Kupiškio vaikų lopšelio-darželio „Obelėlė“ direktorė Danguolė Koženiauskienė.

Dalyvius pasveikino Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jokubauskas, buvęs Kelmės rajono LL3 kūrybinės komandos vadovas. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Irena Janušienė pristatė rajono projektą „Lygiaverčiai susitarimai pamokos kokybei gerinti“, kuris pateiktas kaip virtuali knyga „Sėkmės istorijos“. Virtualią kelionę po Kelmės rajoną organizavo Kelmės švietimo pagalbos tarnybos direktoriaus pavaduotoja Diana Razminienė.

Stažuotės metu buvo aplankytos net aštuonios rajono ugdymo įstaigos: „Kražantės“ progimnazija, lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“, „Aukuro“ pagrindinė mokykla, Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio, Tytuvėnų, Pakražančio, Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos ir Kelmės specialioji mokykla. Įstaigų direktorės Laima Simėnienė, Dalia Gedminienė, Asta Zavadskienė, Rima Andrulienė, Irma Stankuvienė, Raimonda Blužienė, Rita Andrulienė ir Dalia Viliūnienė kartu su komandomis pristatė, kaip organizuoja socialinį ir emocinį ugdymą ir rezultatyvų bendradarbiavimą siekiant vaiko sėkmės. Pristatymus ir pranešimus skaitė net tik ugdymo įstaigų direktoriai, bet ir jų pavaduotojai ugdymui, mokytojai, metodinių grupių pirmininkai, neformaliojo švietimo ugdytojai. Iš viso stažuotėje dalyvavo 48 pedagoginės bendruomenės nariai.

Refleksijos metu Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos direktorius Virgilijus Žilinskas pasidžiaugė Kelmės rajono pasiektais rezultatais socialinio emocinio ugdymo srityje ir sakė, kad, jei ne virtuali stažuotė, tikrai būtų neįmanoma per dieną aplankyti tiek mokyklų. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja I. Janušienė kvietė Kupiškio rajono ugdymo įstaigų vadovus atvykti, kai tik aplinkybės leis, pasidalyti darbo patirtimi. Juk, kaip yra sakęs JAV pamokslininkas Viljamas Eleris Čeningas (William Ellery Channing), „patirtis ir stebėjimas – tai patys didžiausi išminties šaltiniai, kurie prieinami kiekvienam žmogui“.

Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
Birželis
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: