Spausdinti puslapio vidurį
Audiovizualinė instaliacija „Toks jausmas, tartum važiuočiau namo“

Audiovizualinė instaliacija „Toks jausmas, tartum važiuočiau namo“

„Toks jausmas, tartum važiuočiau namo“ – taip pavadinta audiovizualinė instaliacija, kurios premjera įvyko liepos 29 d. Užvenčio dvaro parke. Tai vienas iš renginių, skirtų Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos 90-osioms mirties metinėms.

„Mes, menki padarėliai, matome šioje žemėje tik vieną, blogąją gyvenimo audeklo pusę. Rodos, visi tie siūlai taip be prasmės ir be tikslo painiojas ... Bet pamatysime gerąją pusę anoje pusėje atsistoję, visą rašto tikslumą, prasmę ir grožį.“ (iš Šatrijos Raganos laiško).

2020-aisiais minėtos 90-osias Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos mirties metinės. Siekiant šios neeilinės asmenybės, kurios gyvenimas glaudžiai susijęs su Užvenčiu, įprasminimo, šiais metais Užvenčio muziejuje atidarytas ekspozicijos, skirtos Šatrijos Raganai, tęsinys – vizuali šiuolaikinės muzikos instaliacija.

Instaliacija Užvenčio dvaro parke stovinčiame užmirštame bitininko namelyje atsispiria nuo turtingo epistolinio Šatrijos Raganos palikimo. Rašytojos laiškai byloja apie gyvą jos būdą, kūrybinius ir dvasinius ieškojimus, buitinius rūpesčius ir labai anksti išryškėjusį gyvenimo laikinumo, artėjančios pabaigos nujautimą.

Šie tekstai inspiravo kūrybinę grupę sukurti patirtį, jungiančią muziką, dizainą ir skaitmenines technologijas, kviečiančią auditoriją pažinti Šatrijos Raganą ir apmąstyti, pajusti tą kitą gyvenimo audeklo pusę, kurią taip aiškiai jautė pati rašytoja.    

Muzikos autoriai: kompozitorius Andrius Šiurys ir šiuolaikinės muzikos ansamblis Twenty Fingers Duo (smuikininkė Lora Kmieliauskaitė ir violončelininkas Arnas Kmieliauskas).

Medijų meno kūrėja – Lauryna Narkevičiūtė.

Dramaturgas – Rimantas Ribačiauskas.

Programuotojas – Robertas Dumpis.

Garso įrašuose dalyvavo Užvenčio gyventojai.

Renginyje dalyvavę Kelmės rajono savivaldybės vadovai – mero pavaduotojas Egidijus Ūksas, laikinai einantis Savivaldybės mero pareigas, ir Savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jokubauskas padėkojo kūrybinei komandai ir projekto organizatoriams – Knyzelių šeimai.

Parengta pagal Užvenčio krašto muziejaus informaciją

Nuotraukos Valentino Lukono

Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Rugpjūtis
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: