Spausdinti puslapio vidurį

Turizmas

Būdama prie senojo pirklių kelio „Via Hanza“, Kelmė traukia lankytojus savo krašto įvairove: nuostabiais Dubysos, Ventos ir dar 29 upių vingiais, tyrais lyg ašara 53 ežerais, daugiau kaip 400 kultūros paveldo objektų.

Rajonas pasižymi unikaliais kraštovaizdžio objektais: Kriaučiaus akmeniu (Pakražančio seniūnija), įeinančiu į didžiausių Lietuvos riedulių trejetuką, Akmenės akmeniu (Tytuvėnų regioninis parkas), Storąja pušimi (Tytuvėnų apylinkių seniūnija), Akmenų rūža arba Velniakeliu (Tytuvėnų apylinkių seniūnija).

Įdomus ir gausiai lankomas vienas iš hidrologinių gamtos objektų – Svilės šaltiniai (Šaukėnų seniūnija).

Didelę architektūrinę vertę turi Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblis, pasižymintis savo architektūros stilių įvairove, įtrauktas į Europos Sąjungos kultūros programą „Baroko kelias“.

Iki šių dienų išlikęs Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčios ir bernardinų vienuolyno ansamblis – vienas įdomiausių ir didžiausių XVII–XVIII a. Lietuvos sakralinės architektūros pavyzdžių. Jo architektūroje ryški daugiasluoksnė gotikos, renesanso ir baroko stilių dermė. 

Be Tytuvėnų vienuolyno, dar per 3 sakralines rajono vietas (Kražių, Liolių bažnyčių ir Kelmės dvaro) eina „Baroko kelio“ maršrutas.

Ramybės ieškantys vis dažniau atranda Palendrių Šv. Benedikto vienuolyną. Sunkiai aprašoma aura slypi vienuolyno skliautuose, maloniai nuteikia nuoširdus bendravimas su vienuoliais.

6 Kelmės dvaro filialai patrauklumu nenusileidžia ieškantiems mažų miestelių kultūros lobių.

Kelmės dvare - muziejuje lankytojai supažindinami su vienintele Lietuvoje indėniškosios kultūros ekspozicija.

Turistai įtraukiami į indėniškų žaidimų, viktorinų karuselę, vaišinami „irokėzų“ pyragėliais, mate su medumi, azartą sukelia šaudymas iš lankų į bizonų siluetus.

Kasmet vis daugiau turistų atranda Kelmę, atvykdami čia su šeimomis, panirdami į urbanizacijos nepaliestos gamtos glėbį.

Per rajoną driekiasi ir nacionalinės autoturizmo, vandens turizmo ir dviračių trasos maršrutai.

Istoriniai Kražiai ir netoliese esantis Lietuvos budizmo centras savo patraukliomis programomis jau seniai peržengė Lietuvos sienas. Čia organizuojami bažnytinės muzikos, grigališkojo choralo giedojimo studijos, festivaliai, vasaros stovyklos.

Rajono tautodailininkai (šiaudelių pynimas, karpiniai, siuvinėjimas, audimas, medžio drožyba ir kt.) ne tik aktyviai dalyvauja parodose, bet ir turistų grupėms perteikia senąsias rankdarbių tradicijas.

Kelmės rajonas turtingas savo kultūrinio paveldo ir iškiliais žmonėmis. Rajono istorijoje gilų pėdsaką paliko rašytojai: M. Pečkauskaitė-Šatrijos Ragana, Žemaitė, švietėjai: V. Pūtvis-Putvinskis, J. Vadeikis, P. Višinskis, J. Smilgevičius ir kt.

 
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
Birželis
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: